Kanal Tipi Fanlar Genel Özellikleri

Kanal tipi fanlar galvaniz kaplı saclar ile dikdörtgen tasarımlı olarak imal edilmektedir. Emiş ve üfleme tarafında bulunan bağlantı flanşları hava kanalına kolaylıkla bağlanmasını sağlar.

Tüm kanal tipi fanların emiş ağılarında kaba filtre kızak boşlukları bulunur Vantilatör olarak kullanılan yerlerde filtre montajlı olarak kullanılır . Cihazlarda direk akuple radyal fanlar kullanılmaktadır. Elektrik motorları standart olarak  motor içeride 3 devirli olarak kullanılır  Elektrik  motor dışarıda 220 monifaze veya  380 trifaze olarak isteğe bağlı olarak da imal edilebilir

Kanal Tipi Fanlar Ne İşe Yarar

Küçük ve orta ölçekli havalandırma projelerinde kullanılır. Kanal tipi fanlar oldukça kompakt yapıda imal edilmektedir. Bağlantı yönünün değiştirilmesi ile hem aspiratör hem de vantilatör olarak kullanılmaktadır. Kanal tipi fanlar flanşlı bağlantıları sayesinde pratik kullanım sağlamaktadır. Konfor maksatlı kurulan havalandırma sistemlerinde tercih edilmektedir. Oldukça sessiz ve verimli olarak çalışmaktadır. Devir ayarı yapılarak istenilen kapasitenin sağlanmasını sağlar.

Kanal Tipi Fanlar Nerede Kullanılır

Kanal tipi fanlar ofis ev soyunma salonu spor salonu ve wc gibi alanların havalandırılmasında kullanılmaktadır. Dikdörtgen kesitli tasarımları sayesinde hava kanalına kolaylıkla monte edilmektedir. 3 kademeli elektrik motoru ile akuple çalışan radyal fan sessiz çalışarak istenilen kapasiteyi sağlamaktadır.

 

Tel WP