KULLANIM YERLERİ

22 SB Tipi orta basınçlı ,tek emişli vantilatörler muhtelif endüstri proseslerinde gaz nakli işlerinde endüstriyel egzost havalandırma ve toz temizleme işlerinde kullanılmaya uygundur.

Standart imalatımız düşük sıcaklıklardaki hava ile çalışmak üzere  hazırlanmaktadır.

Yüksek sıcaklıklar veya havadan başka gazlar için kullanılmak istendiği takdirde farklı malzeme ve farklı dizayn
ve özel imalat mümkündür

TEKNİK ÖZELLİKLER

Evolvent profili ile yüksek verim temin eden gövde uygun kalınlıkta siyah sacdan profil takviyeli olarak imal edilir. Büyük tiplerde taşıma ve montaj kolaylığı bakımından iki parçalı olup,parçalar flanşlar vasıtasıyla civatalarla akuple edilir. Ayrıca büyük tiplerde gövde içine müdaheleyi mümkün kılan sızdırmaz kapak yapılmaktadır.Şekli ve profili sayesinde türbülansı önleyerek yüksek verim temin eden emiş hunisi,uygun kalınlıkta sacdan imal edilerek gövdeye flanşlarla irtibatlandırılmıştır.

Geriye eğik kanatlı rotor,dökme demirden imal edilen göbeklere civatalar ile irtibatlandırıldıktan sonra kamalı mile geçirilir
dinamik ve statik blansı alınarak titreşim ve ses durumu minimum a indirilir.Uzun ömür ve titreşimsiz çalışma temin eden rotor mili,st 42 çelik mildir

Vantilatör büyüklüğüne uygun çift sıra oynak bilyalı veya masuralı rulmanlar ,dökme demirden kapaklı ve grasörlü yataklar içine monte edilmekte,montaj esnasında kasılmalar tamamen önlenmektedir.Yataklar titreşim ve sesi önlemek üzere gerekli hassasiyet ve tolerans ile işlenmiştir.Vantilatör ve motor kasnakları,vantilatör büyüklüğüne uygun sayıda kayışı taşıyacak genişlikte dökme pik dökümden burçlu kasnak kullanılıp balansları alınmaktadır.Açıkta çalışan vantilatörde kayış kasnak muhafazası yapılmaktadır.

Tel WP